5 najúčinnejších cvikov pre krásne ruky, ploché brucho a pevný zadok

Ku zdravému životnému štýlu neodmysliteľne patrí aj optimálny pohyb. Pripravili sme si pre vás 5 cvičení, ktoré môžete vyskúšať v pohodlí domova a pomôžu vám na ceste k vysnívanej postave.

Ak ste rozhodli začať s cvičením a nechcete sa zameriavať len na posilňovanie jednej časti tela, napríklad pomocou cvičení na brucho alebo cvičení na zadok, postupujte podľa cvičení, ktoré sme si pre vás pripravili. Ich pomocou si vytvarujete krásne ruky, brucho, zadok a dokonca aj stehná. Posilníte a spevníte tak všetky typické problematické partie a zároveň si zlepšite svoju kondíciu.

Na tieto cviky nebudete potrebovať žiadne športové náradie, ako činky či iné stroje. Taktiež na ich vykonávanie nie je potrebná návšteva fitness centra, môžete si teda zacvičiť v pohodlí vášho domova. Stačí vám k tomu podložka na cvičenie, pohodlné oblečenie a zopár minút voľného času.

Tricepsové zdvihy z kľuku

Ide o jeden z najúčinnejších a najkomplexnejších cvikov na ruky. Počas cviku sú zapojené ramená, tricepsy aj bicepsy.

Začnete na zemi v pozícií akoby ste išli robiť kľuky ale ruky nedáte naširoko, lakte držíte pri tele. Pri klesaní k zemi sa môžete mierne posunúť dopredu. Tým udržíte rovnováhu a zároveň zaťažíte tricepsy. Pri dvíhaní sa však nevyrovnáte, ale zadok namierite k stropu akoby ste zo svojho tela vytvorili strechu. Súčasne lakte ohnete k zemi. Nakoniec sa vrátite späť do východiskovej pozície.

Cvičenie opakujte pomaly a plynule koľkokrát vládzete. 

Cvičenie na stoličke

Tento cvik je základom pre tréning paží. Vytvaruje vám krásne ruky a navyše ním trénujete aj zadok.

Začnete s rukami opretými o sedadlo stoličky a snažíte sa ich čo najviac ohnúť. Lakte nedávajte ďaleko od tela. Cvičenie bude tým náročnejšie, čím viac budete posúvať nohy dopredu. 

Krabia chôdza do strán

Cvik je určený na posilnenie a tvarovanie zadku, no okrem toho si pri ňom precvičíte aj stehná.

Nohy rozostúpte na šírku ramien a urobte drep. Kolená majú byť pokrčené len mierne a chrbát má byť rovný. V tejto pozícií urobte 10 krokov do ľavej stravy a potom 10 krokov do pravej strany. Počet opakovaní je na vás.

Bicyklové skracovačky

Cvik vhodný na precvičenie horných, dolných a dokonca aj šikmých brušných svalov. Pomôže vám so schudnutím, spevnením a vytvarovaním brucha.

Začnite tým, že si ľahnete na podložku a nohy pokrčíte približne do 60 stupňového uhla, akoby ste sedeli na bicykli. Ruky si dajte za hlavu a s nádychom ľavú lakeť posúvajte smerom nad hrudník a súčasne priťahujte pravé koleno taktiež smerom nad hrudník. V podstate sa snažíte dotknúť ľavým lakťom pravej nohy a potom naopak pravým lakťom ľavej nohy. Lopatky ako aj nohy udržujte počas celého cvičenia nad podložkou.

Plank

Týmto cvikom sa posilňuje nie len brušné svalstvo ale aj svalové skupiny celého tela. Tento cvik patrí k najúčinnejším cvikom na chudnutie a posilnenie brucha.

Začnete v pozícií ako by ste išli cvičiť kľuky. Na zemi sa však nedržíte dlaňami ale lakťami. Hlavu musíte mať vodorovne s chrbticou, nesmiete ju mať v záklone. Celé telo musíte držať v jednej priamke. Sústreďte sa aby ste počas držania tela mali napnuté brušné svalstvo. Snažte sa vydržať v pozícií čo najdlhšie.

Nezabudnite na zdravú stravu

Počet opakovaní jednotlivých cvičení je na vašom vlastnom uvážení a výdrži. Dôležité ale je aby ste cvičenia nerobili príliš rýchlo a viac sa zamerali na ich správne vykonávanie a dýchanie. Radšej cvičte pomalšie ale správne, aby mali vykonávané cviky ten správny účinok. Ak ste sa rozhodli začať s cvičením kvôli chudnutiu alebo zdravému životnému štýlu, nezabúdajte do vášho života zahrnúť aj pestrý jedálniček a správny pitný režim.  

19.09.2018

Získajte zdravý jedálny lístok na mieru ZADARMO

  • Zostavený od nutričnej poradkyne
  • Komplexný jedálny lístok pre vašu osobu
  • Recepty na 7 dní ZADARMO

Chcem jedálniček ZADARMO

Komentáre k článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam ďalej?

Čo jesť pred a po cvičení

08.12.2019

Cvičenie je pre krásne a pevné telo bezpochyby dôležité. Správna strava a pitný režim pred cvičením a po ňom majú vplyv na to, ako bude samotné cvičenie úspešné. Pokračovať v čítaní

Jednoduché cviky s gumou pre pevnejšie bruško, zadok aj ruky

04.12.2019

Guma na cvičenie je jednoduchým cvičebným náradím, s ktorým bez problémov precvičíte celé telo. Nechajte sa inšpirovať. Pokračovať v čítaní

Ako zrýchliť metabolizmus

12.10.2018

Nedarí sa vám schudnúť, aj keď máte pocit, že jete zdravo a dostatočne sa hýbete? Na vine môže byť spomalený metabolizmus. Pokračovať v čítaní

Hodí sa cvičenie s vlastnou váhou práve pre vás?

11.10.2018

Raz za čas to príde na každého z nás, rozhodneme sa, že sa tentokrát konečne dostaneme do kondície a začneme cvičiť. Aké cvičenie zvoliť? Je vhodnejšie posilňovanie alebo napríklad beh? Je lepšie cvičiť doma alebo vo fitcentre? A čo tak skúsiť cvičenie s vlastnou váhou? Pozrite sa, aké výhody prináša cvičenie s vlastnou hmotnosťou a či je vhodné práve pre vás. Pokračovať v čítaní

Tipy a triky na cvičenie vonku v lete

02.08.2020

Mali by sme sa udržiavať vo forme, no dá sa to keď je vonku tak neskutočne teplo? ÁNO! Pozrite sa s nami ako cvičiť vonku v lete bez starostí. Pokračovať v čítaní

 
Chcem jedálniček ZADARMO

3 223 790 doručených jedálnych lístkov, za dve minúty získate váš!

Tip: Viete, že najčastejšie chcú ľudia schudnúť 10 kg?