Tipy na najlepšie domáce spaľovače tukov

Aký je princíp spaľovačov tukov

Potraviny vhodné pre spaľovanie tukov sú charakteristické svojím vysokým obsahom vitamínov a minerálnych látok. Podľa druhu majú buď priamy vplyv na využiteľnosť tukov v našom organizme a na zlepšenie ich spaľovania, alebo prinášajú stimulačný efekt.

Zrýchľujú metabolizmus a zvyšujú spotrebu energie. Môžu tiež pracovať na termogénnom princípe, kedy zvyšujú produkciu tepla a tým aj výdaj energie.

Najlepšie spaľovače tukov

Nie je nutné utrácať obrovské sumy za rôzne doplnky stravy, sľubujúce zrýchlenie metabolizmu a spaľovanie tukov. Doma, vo svojej kuchyni, má každý potraviny použiteľné ako prírodné spaľovače tukov. Pozrime sa bližšie na niektoré z nich.

Chilli

Vďaka kapsaicínu má konzumácia čili papričiek veľký vplyv na spaľovanie tukov. Táto látka, obsiahnutá v čili papričkách a spôsobujúca ich pálčivosť, znižuje potrebu príjmu energie a spolu s premenou tuku na energiu vysiela do mozgu signál, že telo je dostatočne nasýtené a nepotrebuje prijímať ďalšiu potravu.

Zázvor

Tento zvláštny, štipľavo chutnajúci a silne aromatický koreň pôsobí nielen proti nachladnutiu, ale zrýchľuje metabolizmus a podporuje činnosť tráviacej sústavy. Zázvor je jeden z najznámejších prírodných spaľovačov tukov. Najemno ho nakrájajte a pripravte si z neho napríklad čaj, pridajte do sušienok alebo k mäsu či zelenine.

Zelený čaj

Látky obsiahnuté v zelenom čaji znižujú chuť do jedla a obmedzujú proces trávenia v črevách, čo vedie k rýchlemu spaľovaniu tukov. Zelený čaj chráni pred obezitou a má veľký vplyv na prirodzené chudnutie. Jeden týždeň v mesiaci si môžete dopriať detoxikačnú kúru, pri ktorej sa konzumujú päťkrát denne ľahké diétne pokrmy, a pred jedlom sa vždy vypije šálka zeleného čaju.

Tip: Vyskúšajte Herbalife čaj na chudnutie, ktorý okrem zeleného čaju obsahuje aj výťažky z čierneho čaju, kardamómu a ibišteka.

Ananás

Ananás patrí medzi najznámejšie a najúčinnejšie spaľovače tukov a je súčasťou mnohých diét. Z ananásu sa tiež vyrábajú potravinové doplnky vhodné na užívanie pri odtučňovacích kúrach. Účinnou látkou obsiahnutou v ananáse je enzým bromelín a vláknina.

Škorica

Škorica je v kuchyni dobre známe a využívané korenie. Nielenže krásne vonia, ale má tiež schopnosť štiepiť tuk a cukor, rozprúdiť krv v žilách a stimulovať zažívanie. Potláča zlý cholesterol a zanecháva len ten dobrý. Stačí iba jeden gram tohto prírodného spaľovača denne, aby ste pocítili jeho blahodarné účinky.

Citrón

Citróny obsahujú vitamín C a pektínovú vlákninu. Vypite ráno nalačno pohár vody s citrónovou šťavou a práve pektín v nej obsiahnutý vám naštartuje metabolizmus, pomôže so spaľovaním tukov a posilní vašu imunitu.

Voda

Viete o tom, že spaľovanie tukov podporuje aj „obyčajná“ voda? Vyvoláva pocit sýtosti a stimuluje spotrebu energie. Pred každým jedlom vypite pohár vody, žalúdok sa zaplní a množstvo zjedeného jedla bude vďaka tomu menšie. Voda urýchľuje metabolizmus, podporuje hydratáciu organizmu a funkčnosť svalstva a pre chudnutie dôležité vylučovanie odpadových látok z tela.

Orechy

Výborným spaľovačom tukov sú tiež orechy. Majú obrovský obsah zdravých tukov, esenciálnych mastných kyselín a v tukoch rozpustných vitamínov, obsahujú vlákninu a bielkoviny. Dôležitou látkou v orechoch s pozitívnymi účinkami je horčík. Podieľa sa na zásobovaní buniek kyslíkom, a tým aj na spaľovaní tukov.

    Chcete dostávať zaujímavé jedálničky do mailu?


    © COPYRIGHT 2022 pestrý jedálniček. ALL RIGHTS RESERVED.