Schudla som cez 40 kilogramov a stala sa trénerkou

Všetko začalo zhruba pred tromi rokmi, keď mi ručička váhy ukázala ohromných 104 kilogramov (konfekčne 52 – 54) a ja som bola ako metráček, čo sa nemôže poriadne hýbať. Jedlo som flákala, pravidelnosť v stravovaní nebola prakticky žiadna a väčšinu pokrmov som riešila vo fast-foodoch alebo reštauráciách. Milovala som hranolčeky, knedle, omáčky, pizzu, hamburgery, pečivo a sladké.

Potom ale prišiel veľký zlom a ja so sebou začala konečne niečo robiť. Teraz som na váhe 62 kg (konfekčne 34 – 36) a stala sa zo mňa osobná fitness trénerka.

Snažím se svou proměnou ostatní motivovat a také jim pomoci na cestě za jejich snem, svěřila se nám maminka dvou dětí, Lucie, kterou jsme dále malinko vyzpovídali.

Lucia, úvodom nášho rozhovoru by som Vám chcela moc pogratulovať ku skvelému výsledku.
Čo vás prinútilo k takejto veľkej životnej zmene, resp. čo bolo hlavným a prvotným dôvodom pre schudnutie?

Moc ďakujem za pochvalu, tá vždy poteší.

Ako som už spomínala v úvode, hlavným dôvodom bola veľká nadváha, zdravotné problémy, neohrabanosť a naštvaný pohľad do zrkadla, keď som sa videla. Bola som stále unavená, ospalá a z nadváhy ma šialene boleli chrbát a kĺby. Takže zmena prísť musela a bola celkom razantná.

Ako presne ste upravila stravovanie aj celú životosprávu, vrátane pohybu?

Ja, milovník všetkého nezdravého, sladkého a vyprážaného, som musela zrazu z môjho jedálnička všetky také „nemravnosti“ vymeniť za veľa ovocia, zeleniny, celozrnného pečiva, cestovín, ryže, vajec, morčacieho a kuracieho mäsa a tuniaka.

Ako blázon som začala 2x denne cvičiť – ráno, než deti vyliezli z postele a večer, keď zaspali. Skákala som, behala a drepovala po izbe. Raz ma kamarátka zobrala do fitnes a droga bola na svete, respektíve od tej doby milujem fitko, činky, stroje, bosu, TRX, funkčné pomôcky, a pod.

Ako sa teraz cítite?

So svojou váhou sa cítim spokojne, aj keď stále je čo vylepšovať a na čom pracovať. Nuž, to sme my ženy – pevnejší a guľatejší zadok, ploché bruško, pekné ruky, atď. Takže to je asi to, čo ma ženie ďalej a prečo cez víkendy miesto leňošenia chodím do môjho obľúbeného fitness centra.

Ako k Vášmu chudnutiu pristupovala rodina a blízke okolie?

Rodina mi bola a je veľkou podporou a bez nej by som to tak ďaleko asi nedotiahla. Fandí mi a pomáhajú, keď občas príde splín. Priatelia – niekto zostal a niekto odišiel. Po večeroch som sa prestala túlať po baroch a piť, takže som sa pre niekoho stala „divnou“, ale čo sa dá robiť… Ozajstní priatelia našťastie zostali.

Máte teraz nejaké ďalšie ciele, či už v chudnutí, vo svojej kariére trénerky, a pod.?

Mojím ďalším cieľom je stále sa zlepšovať a začať viac behať. Tiež by som si chcela vyskúšať extrémne preteky, ako je napríklad Spartan Race, ale na to budem musieť ešte trochu zamakať.
Hlavné ale je, že sa cítim konečne dobre. Nie som unavená a s deťmi som schopná s prehľadom zvládať výlety po horách alebo s nimi jazdiť na bicykli.

Pre mnoho ľudí nie je najťažšie schudnúť, ale udržať si potom svoju váhu. Ako sa toto darí Vám?

Dôležité je mať cieľ a nezaspať na vavrínoch. Tiež si nájsť nejaký pravidelný pohyb, do ktorého pôjdete naplno. Snažila som sa v športe vždy prekonávať sama seba a proste nepoľaviť v zdravom stravovaní.

Mojím „hnacím motorom“ pre to byť stále vo forme a nezapadnúť k starému životnému štýlu sú tiež moji klienti vo fitku, pred ktorými chcem samozrejme vyzerať dobre, byť im inšpiráciou a dať im vieru, že to vážne ide, keď sa do toho oprú.

Čo by ste na záver zaželala ostatným čitateľom/čitateľkám z pestrého jedálnička, ktorí sa už vydali na podobnú cestu alebo sa na ňu ešte len chystajú a zbierajú odhodlanie?

Všetkým, ktorí do toho idú a chcú vážne schudnúť, či už zo zdravotných dôvodov, alebo, že sa im nepáči postava v zrkadle, prajem hlavne veľa sily a vieru, že to vážne zvládnu. Musíte chcieť, ísť si tvrdo za svojím snom a nevzdať to! Držím Vám palce.

Za redakciu Pestrého jedálnička: Jana Velíšková

Čitateľka: Lucie Blumová – www.purefit.cz

    Chcete dostávať zaujímavé jedálničky do mailu?


    © COPYRIGHT 2021 pestrý jedálniček. ALL RIGHTS RESERVED.