Ketomix: Recenzia najznámejšej ketónovej diéty

Schudnúť s ketónovou diétou je naozaj ľahké. Spaľovanie tukov pri tejto diéte má totiž na starosti ketóza, do ktorej sa s jedlami podľa zásad Keto diéty dostanete behom pár dní. Nemusíte sa ničoho báť. Názov možno znie zložito, ale všetko je vlastne úplne jednoduché!

Princíp ketónovej diéty

Diéta pracuje na princípe zníženia príjmu sacharidov pod 25 gramov za deň. Zakázané sú preto všetky potraviny obsahujúce sacharidy. Avšak potraviny obsahujúce predovšetkým bielkoviny a tuky môžete jesť bez obmedzenia, takisto ako vybranú zeleninu.

Čo je ketóza?

Ketóza je klasický prejav ketogénnej diéty. Často si tento pojem môžeme pomýliť s termínom ketoacidóza, čo je vlastne stav nedostatku inzulínu v tele diabetika. Tým dochádza k poškodeniu tukového a bielkovinového tkaniva. Ketóza je oproti tomu prirodzený a úplne bezpečný stav spôsobený zníženým príjmom sacharidov, ale zvýšeným prísunom bielkovín. Tým dochádza ku spaľovaniu tukov a zníženiu cholesterolu. Telo si jednoducho berie energiu s nahromadených tukových zásob a nie zo sacharidov. Vďaka tomu sa nám darí schudnúť bez toho, aby sme pociťovali hlad.

Výhody ketózy?

Nevýhody ketózy?

 • musíte výrazne obmedziť sacharidy
 • môže dôjsť k nežiadúcim účinkom spôsobeným nedostatkom sacharidov (výkyva nálady, bolesti hlavy)
 • diétu nemôžu ľudia s určitými poruchami látkovej výmeny a ďalšími chorobami
 • po skončení diéty môže, tak ako aj u iných diét, nastať jojo efekt

V čom je KetoMix diéta iná, ako ostatné diéty?

“Baví, chutí, jej príprava je ľahká a rýchla a čo je hlavné, FUNGUJE! Už to bude rok, čo som ju vyskúšala a kilá stále nejdú hore. Nebudem tvrdiť, že jem tak, ako predtým. To nie. Ale naučila som sa vďaka KetoMix diéte jesť pravidelne. Mám pocit, že som sa vďaka nej aj prestala mať chuť na sladké. Takže čokoláda zjedená na posedenie je dávnou minulosťou. No a pre seba som vyškrtla pečivo. Ako tak o tejto milej diéte hovorím, začína mi chýbať. Dám si ju rada kedykoľvek znovu. Napríklad len na týždeň, na také ľahké prečistenie. A viete čo? Nezačnem od pondelku, ako je mojím zvykom boj s kilami odkladať. Začnem hneď. Vďaka za ňu!”

moderátorka TV Prima Andrea Ježková, uživateľka KetoMix

KetoMix a ich služby nájdete označené 4 hviezdičkami z 5! Naviac nepredávajú len kvalitné produkty, ale aj vynikajúci servis. Klienti sa môžu spojiť s výživovou poradkyňou cez telefón, chat alebo facebookovú skupinu. Poradcovia vám navyše ochotne pomôžu aj po skončení diéty. Takto by mal vyzerať poriadny servis!

                                    Prezrieť si ponuku KetoMixu >>

Keto diéta a rýchle chudnutie

Pokiaľ základ vašeho jedálnička bude tvoriť ketogénna strava, vďaka ktorej bude telo generovať dostatok ketolátok, má to ešte jednu ďalšiu výhodu. Ketolátky totiž pôsobia na neurotransmitery v mozgu a tým pádom tlmí pocit hladu. Klesá tak pocit hladu aj chuť na sladké, čo je ďalšia pozitívna stránky tejto diéty. Naviac táto strava podporuje rýchle chudnutie, po ktorom väčšina z nás veľmi túži. Pri praktikovaní tejto diéty nie je potreba výrazne cvičiť alebo tráviť hodiny v posilňovni, no prechádzka či ľahší pohyb nikdy nemôžu ublížiť.

“Baví ma to, keď je rýchlo vidieť výsledok. Čo u KetoMix diéty naozaj je. Jedlá sa pripravujú takisto bleskovo. Nemusím počítať kalórie a ani sa hýbať, keď nemám na to náladu. Som skoro závislá na koktaile s jahodovou príchuťou. Ten si beriem so sebou všade. A naviac vás KetoMix naučí premýšľať o tom, čo jete. Naraz vidíte, v čom všetkom je cukor. Zistíte, že aj jedlá, ktoré sa navonok tvária ako zdravé, sú plné umelých sacharidov. A teraz, keď KetoMix na trh uviedol vlastne nízkosacharidové víno, mi už nič nechýba. Neverili by ste, ako deci vína denne dokáže diétu spríjemniť.”

Mahulena Bočanová, užívateľka KetoMix

Prečo si vybrať KetoMix?

KetoMix je unikátna česká diéta, ktorá ponúka nespočetne veľa plnohodnotných a veľmi chutných proteínových jedál. Dopriať si môžete kaše, polievky, nátierky, palacinky, proteínové dezerty a ďalšie! Príprava jedál vám nepotrvá viac ako 5 minút, a tak budete mať dosť času sami pre seba. KetoMix jedlá neobsahujú chemické prísady ani glutamáty a s výnimkou žemlí sú celkom bez lepku. K ich príprave nepotrebujete ani mlieko. Obsahujú tak všetky vitamíny a minerálne látky, ktoré telo v dobe diéty potrebuje. Vyberať si môžete z týždenne zostavených balíčkov alebo konkrétnych produktov.

Priebeh diéty s KetoMix

Diéta je rozdelená do troch fáz:

 • V prvej fáze tejto diéty je nutné jesť päťkrát denne po 3-hodinových intervaloch niektoré z jedál KetoMix. K nemu je ale potrebné zjesť ešte pol kila odporúčanej zeleniny. To preto, aby dobre fungovalo trávenie. Povolené je taktiež 20 gramov orechov alebo semienok.
 • V druhej fáze sa zníži počet jedál KetoMix z piatich na tri. Ďalšie dve jedlá si už môžete pripraviť podľa vlastného uváženia. Nezáleží na tom, či to bude desiata, obed alebo večera. Podstatné je iba dodržiavanie zásad zdravého stravovania.
 • Tretia fáza diéty už vlastne ani diéta nieje. Tu sa zameriate na to, aby sa získané stravovanie návyky preniesli do ďalšieho života. Teda jesť kvalitné jedlo päťkrát denne a hlavne premýšľať o tom, čo a kedy zjesť.

Nikdy u mňa žiadne diéty nefungovali, ako viete, že je KetoMix vhodný aj pre mňa?

Pri KetoMix diéte nahrádzate všetko jedlo potravinami dodávateľa. Nemôžete preto urobiť chybu. Ketónova diéta je navyše postavená na biochemických procesoch tela, ktoré má každý. Organizmus je skrátka tak nastavený, či už sa nám to páči alebo nie. Nestalo sa tak, že by niektorý z klientov, pokiaľ diétu dodržiaval, neschudol.

Diéta je založená na zníženom množstve príjmu sacharidov, ktoré uvedú telo do stavu ketózy. Biochemické reakcie žien a mužov sú rovnaké, diéta je preto vhodná pre všetkých bez rozdielu veku a pohlavia.

Čo si mám kúpiť, ktoré produkty sú pre mňa vhodné?

Aký typ KetoMix diéty si zvoliť najlepšie zistíte , pokiaľ si do BMI kalkulačky zadáte vaše údaje. Potom uvidíte, koľko je potrebné schudnúť, aby ste sa dostali na svoju optimálnu váhu, prípadne či vôbec máte chudnúť. KetoMix ponúka diéty pre rôzne štádia nadváhy a podľa toho je zvolená aj dĺžka diéty. V balíčku, ktorý bude vyhovovať vašemu BMI, nájdete následne kompletné potraviny pre celú dobu diéty.

Pre odpovede na najčastejšie pokladané otázky o tom, pre koho je diéta vhodná, ako ju efektívne využívať a na čo si dať pozor, navštívte rubriku otázok na stránke KetoMix.

Príde nejaký háčik na koniec?

“Popravde, žiadny nebol. Bál som sa, že budem mať hlad alebo mi Ketomix jedlá nebudú chutiť. Proste, že si kúpim mačku vo vreci. Ale nekúpil. V prvej časti diéty som si frčal na KetoMix koktailoch. Voda, proteín, príchuť, rozmiešať v šejkri a máte plnohodnotné jedlo. Absolútne ideálne do práce alebo na cesty. A hlavne – bez varenia. Horšia pre mňa bola konzumácia zeleniny. Musel som sa veľmi premáhať. Ale aj to som sa naučil. No a keď som zistil, že aj polievky a kaše sa pripravujú takto jednoducho, nebolo čo riešiť. Aj omelety sú jednoduché na príprave, niečo ako praženica. Pre chlapa úplne ideálne.”

moderátor Frekvence 1 Roman Mikesch, užívateľ KetoMix

                                    Prezrieť si ponuku KetoMixu >>

  Chcete dostávať zaujímavé jedálničky do mailu?


  © COPYRIGHT 2021 pestrý jedálniček. ALL RIGHTS RESERVED.