Herbalife recenzie a skúsenosti: čaj, koktejl a ďalšie produkty na chudnutie

Spoločnosť Herbalife predáva výživové doplnky určené pre tých, ktorí chcú schudnúť, ale aj pre športovcov a zástancov zdravého životného štýlu. V tejto recenzii Herbalife sa zameriame na dva z najpopulárnejších produktov – Herbalife Formula 1 a Thermojetics čaj na chudnutie.

Čo je Herbalife?

Herbalife Nutrition je spoločnosť, ktorá predáva výživové doplnky vo viac ako 90 krajinách sveta. Úplný zoznam všetkých produktov Herbalife nájdete na webovej stránke Herbalife.com. Doplnky sú rozdelené do niekoľkých kategórií, ako sú regulácia hmotnosti, raňajky, výživa pre športovcov, výživové doplnky a osobná starostlivosť.

Herbalife ponúka produkty pre všetkých, ktorí chcú regulovať svoju hmotnosť, sledovať kalorické tabuľky, mať viac energie a podporiť optimálne fungovanie organizmu. Keďže sú Herbalife produkty zamerané na výživu a zdravie, naša recenzia spoločnosti Herbalife sa zameriava predovšetkým na dva najpopulárnejšie produkty na chudnutie – koktejl Herbalife Formula 1 a čaj na chudnutie Herbalife Thermojetics.

Kde kúpiť Herbalife produkty?

Na úvod je potrebné spomenúť, že spoločnosť Herbalife Nutrition využíva na predaj svojich produktov viacúrovňový marketing alebo sieťový marketing. Funguje to tak, že distribútori predávajú produkty ľuďom, ktorých poznajú, alebo úplne cudzím ľuďom, z čoho dostávajú províziu z predaja. Spoločnosť Herbalife teda nemá vlastné kamenné predajne ani e-shop a jej výrobky je možné zakúpiť len od certifikovaných distribútorov. Svojho distribútora je možné nájsť a kontaktovať priamo prostredníctvom webovej stránky Herbalife.com.

Taktiež je možné aj stať sa predajcom spoločnosti Herbalife a založiť si vlastnú firmu. Ak chcete začať, musíte sa zaregistrovať na stránke myHerbalife.com. Následne si objednáte členský balíček, v ktorom vám spoločnosť poskytne potrebné materiály a všetky potrebné informácie vrátane školení o výžive.

Herbalife chudnutie – funguje to?

Hlavné využitie produktov Herbalife je pri chudnutí. Princíp redukčnej diéty spočíva v tom, že bežné jedlá nahradíte koktejlmi Herbalife, čím znížite svoj denný príjem kalórií. Účinnosť chudnutia je možné zvýšiť ďalšími doplnkami stravy, ktoré pomáhajú zrýchliť metabolizmus, ako je napríklad čaj Herbalife Thermojetics.

A čo účinnosť týchto produktov? Vedecké štúdie naznačujú, že diéty, ktoré zahŕňajú nahradenie jedál špeciálnymi kokteilmi, sú všeobecne účinnejšie pri krátkodobom chudnutí ako tradičné diéty založené na kalorickom deficite. Len jedna štúdia sa však zamerala konkrétne na koktejly Herbalife. Zistilo sa, že keď ľudia konzumovali Herbalife produkty namiesto dvoch jedál denne, schudli za 12 týždňov v priemere 5 kg. Na dlhodobé zníženie a udržanie hmotnosti je však stále potrebná celková úprava stravy a životného štýlu. Pri bežnom jedálničku je samozrejme vždy vhodný pohyb, alebo nízkosacharidová strava, či ketónová diéta.

Vyskúšajte taktiež CHIA SHAKE proteínové koktejly!

Chudnutie s Herbalife v praxi

A ako vyzerá redukčná diéta založená na kokteiloch Herbalife v praxi? Je to jednoduché – stačí nahradiť dve bežné jedlá denne koktejlom Herbalife. Okrem toho neexistujú žiadne prísne pravidlá alebo obmedzenia, ktoré by sa mali dodržiavať pri diéte. Pre väčší účinok sa však odporúča dodržiavať tieto všeobecné tipy:

 • Dbajte na dostatok ovocia, zeleniny a kvalitných bielkovín v strave.
 • Dostatočne pite.
 • Jedzte pravidelne menšie porcie.
 • Obmedzte konzumáciu tukov a cukrov; ideálne nízkosacharidovou , alebo ketónovou diétou.
 • Úplne vynechajte studené nápoje, sladké nápoje a alkohol.
 • Zahrňte pravidelné cvičenie.

A ako dlho užívať kokteily? Na rozdiel od iných diét neexistuje žiadne obmedzenie, ako dlho môžete tento spôsob stravovania dodržiavať. Záleží teda na každom jednotlivcovi, ako dlho sa rozhodne túto diétu praktizovať.

Recenzie a skúsenosti s Herbalife

Recenzie Herbalife a skúsenosti spokojných zákazníkov na internete naznačujú, že koktejly skutočne pomáhajú pri znižovaní hmotnosti. Otázkou však je, či je úbytok hmotnosti skutočne spôsobený kokteilmi a čajmi, alebo je skôr výsledkom celkovej úpravy stravy a životného štýlu zákazníkov.

Prevažná väčšina používateľov si v recenziách Herbalife pochvaľuje najmä vynikajúcu chuť výrobkov. Existuje však aj niekoľko prípadov, keď sa po konzumácii týchto výrobkov vyskytli negatívne vedľajšie účinky, najčastejšie nevoľnosť. V negatívnych recenziách sa často spomína aj cena produktov Herbalife.

Najobľúbenejšie Herbalife produkty

Z produktov Herbalife majú ľudia najlepšie skúsenosti s kokteilom a čajom na chudnutie. Oba výrobky sa vyznačujú kvalitným zložením, dobrými výživovými hodnotami a predovšetkým účinnosťou. Podľa cenníka spoločnosti Herbalife však ceny za tieto produkty bezprostredne zodpovedajú ich kvalite a zloženiu. Výsledok ich užívania by teda nemal zákazníkov odradiť od kúpy.

Herbalife Formula 1

Herbalife Formula 1, skrátene F1, má vynikajúce výživové hodnoty. Obsahuje vyvážený pomer živín ako sú kvalitné bielkoviny, vlákninu, minerály a vitamíny. Vysoký obsah bielkovín podporuje udržiavanie a budovanie svalovej hmoty. Vďaka tomu je ideálny napríklad pre proteínovú diétu. Obsahuje celkovo 21 vitamínov a minerálov a je skvelým zdrojom antioxidantov. Výhodou je, že kokteil neobsahuje mlieko ani lepok, takže je vhodný aj pre alergikov, intolerantných ľudí a vegánov.

Koktejl je k dispozícii v niekoľkých príchutiach: vanilka, banán, jemná čokoláda, café latte, cookies, mäta a čokoláda, lesné ovocie, jahoda + malina, jablko s korením a malina + biela čokoláda.

Hlavné zložky

Hlavno zložkou nápoja je izolát sójových bielkovín. Sója a jej vplyv na ľudské zdravie je často diskutovanou témou medzi ľuďmi, ktorí sa venujú zdravej výžive. Podľa niektorých výskumov sójové bielkoviny pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu a tiež znižujú riziko srdcových ochorení. Z tohto dôvodu sa odporúča aj pri cholesterolových diétach.

Ďalšou zložkou je fruktóza. Ide o ovocný cukor, ktorý sa nachádza nielen v ovocí, ale aj v zelenine a mede. Pri bežnej konzumácii týchto potravín nie je zdraviu škodlivý, ale vo väčšom množstve má negatívne účinky. Jedna porcia smoothie obsahuje 9 g pridaných cukrov, väčšinou fruktózy, ale denne by sme nemali skonzumovať viac ako 25 g pridaných cukrov.

Nutričné hodnoty

Na jednu porciu (2 polievkové lyžice/25 gramov) obsahuje Herbalife Formula 1:

 • 90 kcal
 • 1 g tuku
 • 13 g sacharidov, z toho 9 g cukru
 • 3 g vlákniny
 • 9 g bielkovín

Ako koktejl pripraviť

Zmiešajte dve polievkové lyžice (25 g) prášku s 250 ml vody alebo mlieka. Môžete použiť kravské aj rastlinné mlieko. Skvelú chuť má napríklad sójové, ovsené alebo mandľové mlieko.

Tip: Do kokteilu môžete pridať aj ovocie, ktoré dodá ešte viac vlákniny a vitamínov. Alebo ho môžete namiesto mlieka zmiešať s jogurtom.

Výhody a nevýhody

Používatelia Herbalife Formula 1, ktorí sa podelili o svoje skúsenosti v recenziách, najčastejšie uvádzajú nasledujúce výhody a nevýhody.

Účinné chudnutie

Rýchla a jednoduchá príprava – slúži ako náhrada bežného jedla, keď nie je čas na varenie

Vynikajúca chuť a veľký výber príchutí

Pozitívne účinky na zdravie – vysoký obsah vitamínov a minerálov, zníženie hladiny cholesterolu a rizika srdcových ochorení

K dispozícii sú varianty bez sóje a mlieka – vhodné pre ľudí s alergiami a intoleranciou na tieto zložky

Cena

Pocit hladu – smoothies majú málo kalórií a nezasýtia vás tak ako bežné jedlo

Koktejly Šejky obsahujú priemyselne spracované zložky, ako sú umelé príchute, zahusťovadlá, emulgátory atď.

Vysoký obsah pridaného cukru – fruktózy

Nevhodné pre deti, dospievajúcich, osoby s ochorením pečene, obličiek, srdca alebo krvného obehu a diabetikov (bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom)

Herbalife čaj na chudnutie

Čaj Herbalife Thermojetics je instantný bylinný nápoj, ktorý dodáva energiu, znižuje pocit hladu, podporuje metabolizmus, a tým pomáha pri chudnutí. Medzi ďalšie pozitívne účinky patrí zníženie hladiny cholesterolu, posilnenie imunity, prevencia infarktu a mŕtvice a liečba kŕčových žíl. Rovnako ako kokteil Herbalife F1 je k dispozícii vo viacerých príchutiach: citrón, broskyňa a pravý čaj.

Základom nápoja sú výťažky z čierneho a zeleného čaju. Obsahuje aj výťažky z ibišteka a kardamónu. Obsahuje 85 mg kofeínu v jednej dávke, preto nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy a osoby s vysokým krvným tlakom a citlivosťou na kofeín. Je nízkokalorický, obsahuje len 5 kcal na jednu dávku a v kombinácii s inými produktmi Herbalife pomáha pri chudnutí.

Hlavné zložky

Hlavnou zložkou čaju Herbalife je zelený čaj. Zelený čaj je známy svojimi pozitívnymi účinkami na ľudské zdravie. Látky v ňom obsiahnuté pôsobia ako prevencia proti rakovine, skleróze a reumatoidnej artritíde. Je to tiež vynikajúci čaj na chudnutie.

Čaj Herbalife ďalej obsahuje aj čierny čaj. Dokonca aj čierny čaj sa môže pochváliť mnohými výhodami. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, pomáha znižovať hladinu cholesterolu, posilňuje imunitu, zlepšuje trávenie a tiež podporuje chudnutie. Pre svoje účinky sa hodí do cholesterolovej diéty.

Ďalšími zložkami sú kardamón a ibištek. Kardamón môže mať okrem skvelej chuti aj ďalšie výhody, napríklad detoxikačné a protizápalové účinky. Výťažky z kvetov ibišteka zas pomáhajú chrániť pečeň, znižovať krvný tlak a zlepšovať trávenie.

Ako čaj Herbalife pripraviť

Zmiešajte pol čajovej lyžičky (1,7 g) s 250 ml vody, môže byť horúca alebo studená. Maximálna denná dávka sú dve šálky. Ideálne je vychutnať si čaj ako náhradu kávy ráno pri raňajkách alebo po obede.

Ak nemáte čas alebo možnosť pripraviť si čaj, existuje aj alternatívny produkt vo forme tabliet s názvom Herbalife Thermo Complete, ktorý má podľa recenzií rovnaké účinky.

Tip: Nie ste milovníkmi čaju a radšej si vychutnáte šálku dobrej kávy? Vyskúšajte bulletproof organickú kávu Powerlogy, ktorá vám dodá energiu a naštartuje metabolizmus.

Ďalšie Herbalife produkty

Okrem najpredávanejších produktov, koktejlu Herbalife F1 a čaju na chudnutie, ponúka spoločnosť na svojej webovej stránke Herbalife.com aj celý rad ďalších doplnkov pre zástancov zdravého životného štýlu.

Okrem kokteilu existujú aj ďalšie produkty vhodné na redukčnú diétu nielen pre športovcov: proteínové tyčinky a nápoje alebo bylinné koncentráty z aloe vera. Veľký výber je aj v kategórii doplnkov stravy: Herbalife Collagen, vitamíny, minerály, vláknina, fytonutrienty a zdravé tuky. K dispozícii sú aj kozmetické výrobky.

Vybrali sme niekoľko zaujímavých produktov z tohto sortimentu, ktoré stoja za zmienku.

 • Immune Booster – doplnkový nápoj v prášku. Obsahuje vitamíny C a D, selén a zinok, ktoré prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému. Predáva sa s príchuťou bazy čiernej a je vhodný pre vegetariánov.
 • Bylinný koncentrát z aloe. Obsahuje 40 % šťavy z aloe vera. Je to osviežujúci nízkokalorický nápoj – obsahuje len 2 kalórie na porciu.
 • Multivlákninový nápoj. Mnohí ľudia neprijímajú dostatok vlákniny zo stravy. Preto tento nápoj pomáha zvýšiť denný príjem vlákniny, ktorá má pozitívny vplyv na trávenie a pomáha aj pri chudnutí. Nápoj obsahuje zmes šiestich zdrojov prírodnej vlákniny: jablko, ovos, kukurica, citrusy, čakanka a sója. Jedna porcia obsahuje 5 g vlákniny a 18 kalórií.
 • Protein Drink Mix. Vhodný pre športovcov alebo všetkých, ktorí potrebujú zvýšiť denný príjem bielkovín. Nápoj obsahuje 15 g kvalitných bielkovín a 20 vitamínov a minerálov. Môže sa tiež hodiť do fitness diéty alebo proteínovej diéty.
 • Herbalife Collagen SKIN – doplnok stravy pre krásnu pleť. Obsahuje bioaktívne kolagénové peptidy, ktoré redukujú vrásky okolo očí a zvyšujú pružnosť pokožky, a vitamín C, ktorý prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a funkcii pokožky.
Vyskúšajte prírodné doplnky stravy od ADVANCE Nutraceutics

Herbalife cenník

Jedným z hlavných negatív produktov Herbalife je podľa recenzii zákazníkov cena. Kompletný cenník Herbalife nájdete na stránke Herbalife.com alebo myHerbalife.com.

Tu je niekoľko príkladov, ktoré vám poskytnú približnú predstavu:

 • Herbalife Thermojetics čaj, 50 g – od 25,25 eur.
 • Herbalife Thermojetics čaj, 100 g – od 45,27 eur.
 • Herbalife Formula 1 – vanilka, 550 g – od 38,99 eur.
 • Herbalife Formula 1 – vanilka, 750 g – od 47,99 eur.

Diéta s produktmi Herbalife nie je práve najlacnejšia. Na druhej strane, ak budete konzumovať smoothies dvakrát denne namiesto hlavných jedál, ako sa odporúča pri chudnutí, ušetríte aspoň niečo na potravinách alebo jedlách v reštaurácii. A taktiež sa dá takýmto spôsobom ušetriť aj veľa času.

  Chcete dostávať zaujímavé jedálničky do mailu?


  © COPYRIGHT 2022 pestrý jedálniček. ALL RIGHTS RESERVED.