Detoxikácia

Detoxikácia tela je ochranný mechanizmus ľudského organizmu, ktorý v ňom neustále prebieha a slúži na odstránenie nahromadených toxických látok, ohrozujúcich zdravie a život.


​Ide o prirodzený proces, o ktorý sa starajú predovšetkým pečeň a obličky.

Úlohou pečene v tomto procese je čistenie pretekajúcej krvi od toxínov a produkcie žlče potrebnej na trávenie tuku. Obličky tiež očisťujú krv od škodlivín a tieto látky sú vylučované formou moču.

Je dobré čas od času prirodzenú detoxikáciu podporiť a pomôcť tak telu dokonale sa očistiť. Náš organizmus totiž neustále zaťažujeme veľkým množstvom syntetických látok, pre náš tráviaci systém v podstate neznámych. Zápcha, tráviace ťažkosti, problémy s pleťou, to sú prejavy zaneseného organizmu.

Na prečistenie slúži detoxikačná diéta, pomocou ktorej podporíme prirodzený detoxikačný proces. Vhodným obdobím na detoxikačnú diétu je obdobie po Vianociach, jar alebo doba, kedy sa rozhodnete pre redukciu váhy.

Sú dva spôsoby, ako sa vykonáva očista organizmu. Jedným je pôst, čiže úplné hladovanie, a druhým spôsobom je čistiaca kúra.

TIP: S detoxikáciou organizmu vám výrazne pomôže kniha Ako správne detoxikovať. Zbaviť sa všetkých toxických látok môžete už za 28 dní.

Získajte zdravý jedálny lístok na mieru ZADARMO

  • Zostavený od nutričnej poradkyne
  • Komplexný jedálny lístok pre vašu osobu
  • Recepty na 7 dní ZADARMO

Chcem jedálniček ZADARMO

Chcem jedálniček ZADARMO

3 196 756 doručených jedálnych lístkov, za dve minúty získate váš!

Tip: Viete, že najčastejšie chcú ľudia schudnúť 10 kg?