Celulitída

Celulitída je estetickým, ale tiež zdravotným neduhom, ktorý sa vyskytuje hlavne na zadku a stehnách. Hovorí sa mu tiež pomarančová koža, pretože tento jav ju veľmi pripomína.


Vzniká kvôli tomu, že sa zväčšuje objem podkožných tukových buniek. Tie sa tlačia k povrchu kože a tvoria v nej rôzne jamôčky, ktoré sa svojím vzhľadom podobajú štruktúre pomarančovej kôry. V týchto miestach tiež dochádza k následnému zníženiu prietoku lymfy a krvi.

U žien sa celulitída vyskytuje častejšie než u mužov. Navyše sa ženám v spomínaných partiách vyskytujú a ukladajú vo väčšom množstve tuky.

Liečba celulitídy nie je ľahká. Do určitej miery sa jej dá predchádzať pomocou zdravej stravy, pohybovej aktivity a tiež správnym pitným režimom. Pokožku a jej kvalitu veľmi podporuje taktiež saunovanie a otužovanie.

Veľký záujem o túto problematiku prejavuje kozmetický priemysel, ktorý ponúka rôzne rady krémov a peelingov. Väčšina z nich funguje na princípe podpory krvného obehu, ktorý urýchľuje látkovú výmenu. Skutočnú príčinu ale odstrániť nedokážu, tá tkvie v životospráve a môže na ňu mať nepriaznivý vplyv aj genetika.

Získajte zdravý jedálny lístok na mieru ZADARMO

  • Zostavený od nutričnej poradkyne
  • Komplexný jedálny lístok pre vašu osobu
  • Recepty na 7 dní ZADARMO

Chcem jedálniček ZADARMO

Chcem jedálniček ZADARMO

3 165 690 doručených jedálnych lístkov, za dve minúty získate váš!

Tip: Viete, že najčastejšie chcú ľudia schudnúť 10 kg?