Kuskusový šalát

Ingrediencie na 1 porciu

Brokolica60 g
Rajčiny sušené15 g
Olej olivový5 ml
Olivy čierne10 kusů
Kuskus varený60 g
Cibuľa červená0.5 kus
Semienka chia1 lyžička
Avokádo čerstvé30 g
Soľ1 štipka
Čierne korenie1 štipka
Citrónová šťáva čerstvá5 g
Semienka slnečnicové5 g
Koriander vňať1 hrsť

Najprv uvarte couscous. Môžete použiť aj inú obľúbenú obilninu alebo strukovinu- výborná je tiež quinoa, šošovica Belunga ale tiež pšeno či bulgur. Ďalej do šalátu odporúčame pridať brokolicu, ktorú stačí spariť vodou a potom nakrájať, bude krásne chrumkavá.

 

Zeleninu celkovo nie je potreba príliš variť (keď práve nerobíte polievku), bohato ju stačí vždy spariť a zostane tak krásne chrumkavá a plná vitamínov, ktoré sa často varením stratia.

 

Ďalej do šalátu pridajte to, na čo máte práve chuť alebo čo máte doma v chladničke. V našej verzii tam ale nikdy nesmú chýbať olivy, sušené paradajky, nakrájaná červená cibuľka, semienka a navrch bylinky a jemné avokádo. Celé to stačí pokvapkať kvalitným olivovým olejom a citrónovou šťavou alebo posypať citrónovou trávou a samozrejme okoreniť soľou a čiernym korením podľa chuti.

 

Môžete si tiež vytvoriť pikantnú zálievku z agáve (alebo iného) sirupu, horčice, vinného octu, olivového oleja a celé to vmiešať do šalátu.

 

Keď máte na prípravu viac času, je výborné do šalátu pridať aj pečenú zeleninu, napríklad batáty alebo mrkvu. Skvelé je aj granátové jablko, ktoré šalát chutne ozvláštni. Takto pripravený šalát môžete jesť teplý alebo aj studený.

NUTRIČNÉ HODNOTY

Celková energetická hodnota 265.864 Kj

Bielkoviny1.22 g
Sacharidy3.86 g
Sacharidy z cukrov0.02 g
Tuky4.43 g
Nasýtené mastné kyseliny (z tukov)0.96 g
Vláknina2.27 g
Gi1.45

ALERGÉNY

  • Obilniny obsahujúce lepok a výrobky z nich
  • Škrupinové plody a výrobky z nich – jedná sa o všetky druhy orechov

GRAF NUTRIČNÝCH HODNÔT

© COPYRIGHT 2024 pestrý jedálniček. ALL RIGHTS RESERVED.