Bylinky na chudnutie

Prečo chudnúť s bylinkami?

Chudnutie s bylinkami je prirodzeným procesom. Používate pri ňom iba prírodné látky, ktoré nijako nezaťažujú vaše telo zbytočnou a ťažko odbúrateľnou chémiou ako v prípade rôznych chudnúcich tabletiek.

Výborné sú bylinky na odvodnenie tela, na ktorých je pôsobenie čajových zmesí na chudnutie často založené. Tento druh bylín pomáha s tekutinami z tela odvádzať tiež odpadové látky, močopudnými účinkami podporuje metabolizmus a čistí celý organizmus.

Veľmi dôležité sú aj bylinky na trávenie. Povzbudzujú tvorbu žalúdočných štiav, vďaka ktorým lepšie a rýchlejšie strávite potravu. Majú pozitívny vplyv na priechodnosť čriev, zabraňujú nadúvaniu alebo zápcham, niektoré aj kladne ovplyvňujú štiepenie tukov.

Ako používať bylinky pri chudnutí?

Najvhodnejším spôsobom, ako využiť účinky bylín na znižovanie hmotnosti, je pitie čajov či ich zmesí pripravených z rôznych bylín. Ešte pred začatím chudnúcej kúry sa ale musíte podrobne oboznámiť so všetkými účinkami byliny, ktorú chcete k podpore znižovania hmotnosti využiť.

Berte do úvahy aj negatívne účinky a rozhodne ich nepodceňujte. Bylinky totiž môžu pôsobiť v malých dávkach napríklad ako urýchľovač metabolizmu, ale vo väčších už treba môžu byť príčinou zdravotných komplikácií ako napríklad zrýchlenie tepovej frekvencie. Preto sa treba riadiť odporúčaným dávkovaním.

Pokiaľ chcete mať naozaj ekologický zdroj podporných látok pre chudnutie, môžete sa venovať pestovaniu byliniek. Stačí niekoľko debničiek za oknom naplniť hlinou, dobre zaliať a dopriať rastlinám trochu slniečka a nemusíte sa spoliehať na lekárne alebo čajové obchody.

Čo ktorá bylinka pri chudnutí prináša?

 • Žihľava: Čaj má močopudné účinky a povzbudzuje látkovú výmenu.
 • Alchemilka: Čaj odvedie z organizmu prebytočnú vodu, zbavuje tiež opuchov.
 • Pestrec mariánsky: Čistí pečeň a tým zlepšuje látkovú výmenu. Môžete si variť čaj zo semien alebo používať olej.
 • Čajovník: Je vedecky dokázané, že zelený čaj má pozitívny vplyv na metabolizmus tukov a pomáha ich odbúravať.
 • Cezmína paraguajská: Čaj maté vyrobený z tejto rastliny urýchľuje metabolizmus, podporuje trávenie, zaháňa hlad.
 • Guarana: Čaj z Paulínie nápojovej zmenšuje pocit hladu, podporuje štiepenie tukov.
 • Garcinia: Extrakt znižuje hladinu cholesterolu, obmedzuje chuť do jedla, blokuje ukladanie tukov.
 • Psyllium: Semená skorocelu indického v žalúdku a črevách napučia a zasýtia. Obsahujú vlákninu, ktorá prečistí tráviaci trakt.

Bylinky urýchľujú zhadzovanie kilogramov

Využitie byliniek pri chudnutí nie je samospasiteľné. Nemožno predpokladať, že schudnete len vďaka trom šálkam bylinkového čaju denne. Je potrebné chudnúcu bylinkovú kúru doplniť racionálnym, zdravým a vyváženým jedálničkom a tiež dostatkom pohybu. V takom prípade pôsobenie byliniek na váš organizmus urýchli chudnutie.

  Chcete dostávať zaujímavé jedálničky do mailu?


  © COPYRIGHT 2021 pestrý jedálniček. ALL RIGHTS RESERVED.