Smoothie

Smoothie je v dnešnej dobe jeden z najpopulárnejších nápojov. Stalo sa veľkým hitom, má lahodnú chuť a zabezpečuje obrovský prísun zdravých zložiek. Čo všetko obsahuje a ako si ho ideálne pripraviť?

Smoothie je nápoj z rozmixovaného ovocia a zeleniny, spravidla surového stavu. Ďalšími možnými zložkami sú voda, ľad, mliečne výrobky alebo orechy a semienka. Prakticky čokoľvek zdravé, čo spolu chuťovo ladí. Je obľúbené vďaka jednoduchej príprave a veľkému podielu vitamínov, minerálov, vlákniny a antioxidantov.

Z historického hľadiska sa smoothie stalo bežnou súčasťou jedálnička až v 20. storočí. Potom, čo bola vynájdená chladnička a mixér. V 30. až 50. rokoch získalo viac a viac priaznivcov, avšak konzumáciu tohto nápoja najviac ovplyvnili 60. roky. Doba, kedy sa ľudia začínali viac zaujímať o zdravú stravu a makrobiotiku.

Príprava je úplne jednoduchá. Potraviny očistíme, nakrájame, rozmixujeme a vypijeme. Niektoré ovocie možno iba odšťaviť odšťavovačom, rozumnejším variantom je ale použitie Smoothie Makera. Nejde o prehnane veľkú investíciu, najlacnejšie smoothie mixéry sa pohybujú medzi 15- 40 eur.  Výhodou ich príslušenstva oproti štandardným mixérom býva prenosná fľaša s viečkom, v ktorej si možno nápoj vziať so sebou na cestu.

Dôvodov, prečo so smoothie začať:

  • Zdravá strava (Sú plné prírodných antioxidantov, ktoré spomaľujú proces starnutia a pôsobia ako prevencia proti infarktu. Grep môže napríklad zachovať mladistvý vzhľad, banán redukuje kruhy pod očami a zelené listy špenátu či kapusta Vám dodajú energiu.)
  • Pomáha s detoxom a chudnutím
  • Zaisťuje dobrú duševnú kondíciu (Namiesto silných tabletiek možno vyskúšať osviežujúce smoothie na dobrú náladu alebo sladký spánok.)
  • Smoothie je proste trendy (Na Instagramu pod hashtagom smoothie je teraz viac ako 8 miliónov príspevkov. Moderní ľudia pijú smoothie na raňajky, moderné mamičky robia smoothie deťom do školy a športovci si doprajú smoothie ako odmenu.)

Získajte zdravý jedálny lístok na mieru ZADARMO

  • Zostavený od nutričnej poradkyne
  • Komplexný jedálny lístok pre vašu osobu
  • Recepty na 7 dní ZADARMO

Chcem jedálniček ZADARMO

Chcem jedálniček ZADARMO

3 224 536 doručených jedálnych lístkov, za dve minúty získate váš!

Tip: Viete, že najčastejšie chcú ľudia schudnúť 10 kg?