Podporte svoje chudnutie vhodne vybranou masážou

Priaznivé účinky najrôznejších masáží na náš organizmus sú známe už tisíce rokov. Preto ani v dnešnej modernej dobe by sme na túto techniku uvoľňovania stresu, regeneráciu svalov, podporu chudnutia a pod. nemali zabúdať.

Umenie masírovať ovládali už Číňania pred viac ako 3 000 rokmi. Zakladateľ modernej medicíny, grécky lekár Hippokrates, svojim žiakom už na prelome 5. a 4. storočia pred n. l. zdôrazňoval, ako veľmi je masáž priaznivá pre ľudské telo.

Aj keď sa neskôr v niektorých obdobiach a kultúrach na masáže zabúdalo, dnes sú uznávané ako plnohodnotná súčasť liečby. Na výber máte z množstva rôznych druhov a je len na vás, ktorá vám najviac uľaví či pomôže i napríklad v chudnutí.

Zbavte sa stresu

Kým krátkodobý stres vám môže pomôcť, pretože nabudí organizmus k veľkým výkonom, dlhodobý stres vám naopak uškodí. Proti chronickému stresu, ktorý váš organizmus ničí, sa dá účinne bojovať práve masážami.

Na odbúranie stresu sa zameriava relaxačná masáž. Ak bude dobre vykonaná, urýchli spracovanie metabolického odpadu a hormónov, ktoré produkuje stres. Nepriamo tým pozitívne ovplyvňuje aj proces chudnutia. Iste viete, že stres je nepriateľom chudnutia. Zároveň masáž dokáže uvoľniť vašu myseľ, pomáha vytvoriť duševnú pohodu a pocit sebadôvery. S pomocou relaxačnej masáže sa môžete zbaviť bolestí hlavy, šije, chrbta. Pozitívne účinky má aj na spánok. Ak ste podstúpili väčšiu fyzickú námahu, doprajte si relaxačnú masáž tiež, pomôže k regenerácii vysilených svalov.

Proti stresu vám môže pomôcť aj medová masáž. Kombinácia kompresných masérskych hmatov a silných účinkov medu pomáha zbaviť telo choroboplodných zárodkov, prekrviť pokožku a vyčistiť zanesené póry. Tvorí vlastne určitú formu detoxikácie, preto sa osvedčuje aj u telesných ťažkostí ako žalúdočné, črevné, pečeňové poruchy, únavový syndróm, kožné problémy, menštruačné problémy aj reumatické ochorenia. Dochádza totiž k odstraňovaniu toxínov z hlbokých tkanív.

Aká masáž pri chudnutí?

Opuchy hlavne dolných končatín, neustály boj s infekciami (chrípky, angíny, zápaly najrôznejšieho druhu), únava a bolesti hlavy, týmito príznakmi vám vaša lymfa dáva najavo, že je znečistená. Vaše telo je plné metabolických odpadov, ktoré sa v ňom usadzujú, a máte najvyšší čas vyčistiť potrubie. Lymfatická masáž vám vďaka odbornému prehmataniu lymfatických uzlín a ciev pomôže spriechodniť, stimulovať vylučovanie odpadových látok v tele. Odborníci odporúčajú, že by aj úplne zdraví ľudia mali túto masáž raz až dvakrát do roka absolvovať. Vďaka nej môže dôjsť k zlepšeniu zdravotného stavu (zmiernenie opuchov, ústup infekcií). Lepší zdravotný stav sa môže premietnuť aj do chudnutia, pretože odbúranie metabolických splodín a celková detoxikácia naštartuje spaľovanie.

Nezabudnite pracovať s energiou

Veľmi účinnou a obľúbenou technikou je masáž lávovými kameňmi. Skutočnosť, že nahriate kamene dokážu uvoľňovať blokády v tele, rozprúdia energiu, je známa už od pradávna. Čierne prehriate lávové kamene predstavujú jangovú zložku, mužskú energiu. Biele kamene znázorňujúce ženskú jingovú zložku sú určené na studenú terapiu. Dokážu uvoľniť energiu v meridiánoch.


Prikladanie lávových kameňov je vhodné najmä pri bolesti svalov a ich únave, pri artritíde a kĺbových problémoch, bolestiach hlavy, zápchach, opuchoch a tiež pri nadváhe. Pretože lávové kamene dokážu uvoľniť energetické bloky v tele, vedia zároveň zrýchliť metabolizmus a regulovať tekutiny v tele. Podporujú preto aj odbúravanie prebytočných kilogramov.

Chodidlá ovplyvnia celkovú kondíciu

Na starovekú čínsku terapiu nadväzuje reflexná masáž nôh. Možno ste počuli o tom, že chodidlá majú v sebe veľa bodov a zón, ktoré sú energetickými dráhami prepojené s telesnými orgánmi. Vhodnou stimuláciou týchto bodov ovplyvňujete funkciu orgánov, miernite bolesti, podtrhujete prirodzenú regeneráciu organizmu. Preto má táto masáž komplexný vplyv na celkovú kondíciu. Pôsobí aj veľmi príjemne na duševný stav.

Balzam pre vašu chrbticu

Ak máte sedavé zamestnanie a trpíte bolesťami chrbta, doslova balzamom pre chrbticu bude Breussova masáž. Čo sa pod ňou skrýva? Predovšetkým veľmi citlivo a jemne vykonávaná masáž v oblasti chrbtice, ktorá dokáže regenerovať medzistavcové platničky. Túto metódu vytvoril rakúsky liečiteľ Rudolf Breuss (1899-1990). Problémy s platničkami sa stávajú zdrojom mnohých porúch pohybového aparátu. Masáž spočíva vo veľmi intenzívnom pôsobení teplého ľubovníkového oleja, ktorý sa vtiera po celej dĺžke chrbtice a najmä na boľavé miesta. Po masáži sa na chrbticu prikladá hodvábny papier a prikladaním rúk dochádza k magnetizácii. Vďaka masáži sa viac okysličujú tkanivá stavcov, stimulujú sa nervové vlákna.

Pozitívny vplyv má Breussova metóda aj na odstraňovanie hlboko uložených psychických blokád. Masáž by však nemali absolvovať ľudia s epilepsiou, rakovinou, ťažkými psychickými poruchami, alebo akútnymi stavmi ako napríklad vyskočenie platničky.

Športovci musia tiež regenerovať

Aktívni športovci potrebujú dokonalú prípravu na svoj výkon a tiež rýchlu regeneráciu svalov. K obom im veľmi pomôže športová masáž. Skladá sa zo série hmatov, ktoré podporia svalovú kondíciu, patrí sem úvodné trenie, hnetenie, roztieranie, tepanie, chvenie a záverečné trenie. Existuje veľa druhov športových masáží, napríklad odstraňujúce únavu, prípravná, ďalej pohotovostná pre maximálny výkon, v prestávkach medzi výkonmi či liečebná športová masáž.

18.05.2017

Získajte zdravý jedálny lístok na mieru ZADARMO

  • Zostavený od nutričnej poradkyne
  • Komplexný jedálny lístok pre vašu osobu
  • Recepty na 7 dní ZADARMO

Chcem jedálniček ZADARMO

Komentáre k článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam ďalej?

Ako správne naštartovať spaľovanie kalórií?

03.01.2017

Chceli by ste schudnúť, myslíte si, že preto robíte všetko, čo sa dá a pritom sa ručička váhy nie a nie pohnúť? Vždy sa dá nájsť recept, ako ešte viac spaľovať kalórie a podporiť tak svoj metabolizmus. Pokračovať v čítaní

 
Chcem jedálniček ZADARMO

3 197 723 doručených jedálnych lístkov, za dve minúty získate váš!

Tip: Viete, že najčastejšie chcú ľudia schudnúť 10 kg?