Zdravá strava

Okolo pojmu zdravá strava sa točia dialógy väčšiny žien, ktoré si udržujú štíhlu líniu. Avšak k tejto skupine sa pridávajú tiež muži, športovci, ale aj mladí ľudia, ktorí sa viac zaoberajú otázkou zdravého životného štýlu.


​Informácií z médií, ktoré poukazujú na veľký nárast obezity, výskytu rakoviny aj civilizačných chorôb, je nespočetne.

Podľa posledných odhadov rastie generácia ľudí, ktorí pátrajú po pôvode potravín, čítajú etikety a volia čisté prostredie, ovzdušie a pokoj na najrôznejších dovolenkách. Mnoho z nich aktívne športuje a túži po aktívne strávenej dovolenke. Možno do tejto skupiny ľudí patríte aj vy.

Názory na to, čo je zdravé stravovanie, sú naozaj rôznorodé. Niekto bazíruje na čerstvej zelenine a ovocí vo svojom jedálničku, druhý na vegetariánskom jedle, iný na raw strave. Norma zatiaľ neexistuje.

Navyše my všetci fungujeme inak a je nutné počúvať naše telo. Keď niekomu stačí jesť 3x denne, prečo nie. Niekto zase potrebuje jesť 6x denne menšie porcie.

V podstate by pre vás nemalo byť stravovanie stresujúce. Nejde o manuál, ktorý je nutne striktne dodržiavať, ale o nastolenie jednoduchých pravidiel, ktoré keď dodržíte, tak budete jesť pestro a navyše zdravo.

Zdravý jedálniček by sa mal optimálne skladať z porcií 3 – 6 jedál. Často sa zabúda na desiatu a olovrant.

Ráno si doprajte zdravé sacharidy vo forme ovocia, cereálneho pečiva a trochu prílohy k obedu (ľubovoľne či to bude ryža, zemiaky, kuskus) a po obede už začnite jesť skôr bielkoviny (jogurty, kefír) a zeleninové šaláty (opäť ľubovoľne aké).

Zelenina vás zasýti a s trochou nastrúhaného syra, šunky alebo kúskami mäsa, nebudete hladní, ale spokojne najedení.

Získajte zdravý jedálny lístok na mieru ZADARMO

  • Zostavený od nutričnej poradkyne
  • Komplexný jedálny lístok pre vašu osobu
  • Recepty na 7 dní ZADARMO

Chcem jedálniček ZADARMO

Chcem jedálniček ZADARMO

3 201 738 doručených jedálnych lístkov, za dve minúty získate váš!

Tip: Viete, že najčastejšie chcú ľudia schudnúť 10 kg?