Metabolizmus

Metabolizmus je látkový a energetický príjem a spracovanie živín v tele. Zahŕňa v sebe premeny produktov trávenia na odpadové látky. Metabolizmus vnútri nášho tela pracuje nepretržite 24 hodín denne


Keď prijmeme akúkoľvek potravinu, enzýmy a celé tráviace ústrojenstvo ju premení na energiu a tá udržiava v chode celý náš organizmus. Čím rýchlejšie metabolizmus pracuje, tým viac spotrebuje energie zo stravy a tým menej potom človek priberá na váhe.

Bazálny metabolizmus je hodnota vyjadrujúca, koľko ľudské telo za deň spáli kalórií v takom prípade, že nie je vyvíjaná žiadna telesná aktivita. Ten, kto pozná hodnotu svojho bazálneho metabolizmu, môže zostaviť svoj jedálniček tak, aby presne vyhovoval zámeru schudnúť.

Pri chudnutí je dôležité vedieť, ako zrýchliť metabolizmus. Sú to zásady, ako každý deň raňajkovať, jesť zdravo a vyvážene, dostatočný prísun bielkovín, dostatok železa v potrave a aktívny pohyb. Pomáhajú tiež kofeín, zelený čaj, čili a zázvor a dodržiavanie pitného režimu. Nezabúdajte na kvalitný spánok a odpočinok.

Získajte zdravý jedálny lístok na mieru ZADARMO

  • Zostavený od nutričnej poradkyne
  • Komplexný jedálny lístok pre vašu osobu
  • Recepty na 7 dní ZADARMO

Chcem jedálniček ZADARMO

Chcem jedálniček ZADARMO

3 202 812 doručených jedálnych lístkov, za dve minúty získate váš!

Tip: Viete, že najčastejšie chcú ľudia schudnúť 10 kg?