Kuskusový šalát

Doba prípravy: 30 min. | autor:

Kuskusový šalát

Kuskusový šalát

Najprv uvarte couscous. Môžete použiť aj inú obľúbenú obilninu alebo strukovinu- výborná je tiež quinoa, šošovica Belunga ale tiež pšeno či bulgur. Ďalej do šalátu odporúčame pridať brokolicu, ktorú stačí spariť vodou a potom nakrájať, bude krásne chrumkavá.

 

Zeleninu celkovo nie je potreba príliš variť (keď práve nerobíte polievku), bohato ju stačí vždy spariť a zostane tak krásne chrumkavá a plná vitamínov, ktoré sa často varením stratia.

 

Ďalej do šalátu pridajte to, na čo máte práve chuť alebo čo máte doma v chladničke. V našej verzii tam ale nikdy nesmú chýbať olivy, sušené paradajky, nakrájaná červená cibuľka, semienka a navrch bylinky a jemné avokádo. Celé to stačí pokvapkať kvalitným olivovým olejom a citrónovou šťavou alebo posypať citrónovou trávou a samozrejme okoreniť soľou a čiernym korením podľa chuti.

 

Môžete si tiež vytvoriť pikantnú zálievku z agáve (alebo iného) sirupu, horčice, vinného octu, olivového oleja a celé to vmiešať do šalátu.

 

Keď máte na prípravu viac času, je výborné do šalátu pridať aj pečenú zeleninu, napríklad batáty alebo mrkvu. Skvelé je aj granátové jablko, ktoré šalát chutne ozvláštni. Takto pripravený šalát môžete jesť teplý alebo aj studený.

Ingrediencie - 2 porcie

120 g Brokolica
30 g Sušená paradajka
10 ml Olej olivový
20 kusov Olivy čierne
120 g Kuskus
1 kus Cibuľa červená
2 lyžičky Chia semienka
60 g Avokádo čerstvé
2 štipky Soľ
2 štipky Čierne korenie
10 g Citrónová šťava čerstvá
10 g Semienka slnečnicové
2 hrste Koriander vňať

front.forum.comments-recipe

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se


Další recepty


Chvilku strpení.
Už to pro vás vaříme.