Glutamín

Glutamín je aminokyselina, ktorá je základnou látkou pre vznik svalových vlákien v našom tele. Jej vplyv je veľký a nájde tak uplatnenie aj pri vrcholovom športovaní, posilňovaní alebo pri rysovaní postavy.

Glutamín alebo tiež glutamine nachádza uplatnenie hlavne pri pravidelnom posilňovaní a cvičení. Je to totiž významný zdroj energie a táto látka je hlavným zdrojom na regeneráciu a rast svalov pri nadmernej svalovej aktivite.

Účinky sú veľmi rýchle a pomáhajú pri rysovaní a budovaní postavy. Užívanie glutamínu nie je nijako škodlivé a tak sa predáva aj vo forme doplnkov stravy.

Dostupnosť

Glutamín možno čerpať z potravín, ktoré obsahujú vysoké percento bielkovín, čo je hlavne mäso. Lenže jeho proces, kedy by sa mohol podieľať na regenerácii a obnove svalov by bol veľmi dlhý, sa takto nevyužíva. A tak sa predáva samostatne ako doplnok stravy. Môžu to byť tabletky, práškové nápoje alebo vo forme ďalších špecifických výrobkov.

Jeho účinky sa prejavujú veľmi rýchlo. Doplnok stravy sa berie ihneď po cvičení alebo posilňovaní a dochádza tak takmer k okamžitému účinku. Tým je hlavne regenerácia svalov a ďalej ide aj o rast svalových vlákien.

Glutamín alebo tiež 1 glutamín je hlavnou zložkou a základom pre rast svalov. Je to prírodná látka, ktorá pri pravidelnom užívaní zlepšuje regeneráciu a rast až o niekoľko desiatok percent.

Najdôležitejšie funkcie

  • regenerácia svalových vlákien,
  • rast svalových vlákien,
  • dodanie energie pri nadmernej záťaži alebo cvičení

Získajte zdravý jedálny lístok na mieru ZADARMO

  • Zostavený od nutričnej poradkyne
  • Komplexný jedálny lístok pre vašu osobu
  • Recepty na 7 dní ZADARMO

Chcem jedálniček ZADARMO

Chcem jedálniček ZADARMO

3 220 307 doručených jedálnych lístkov, za dve minúty získate váš!

Tip: Viete, že najčastejšie chcú ľudia schudnúť 10 kg?