Dia

Hlavným spôsobom liečby diabetu druhého typu je diéta, pri ktorej je nutné úplne vylúčiť repný cukor zo stravy diabetika. Potraviny označené ako „DIA“ sú určené práve pre osoby vyhýbajúce sa zo zdravotných či iných dôvodov sacharóze.


Diabetici kvôli svojmu ochoreniu musia starostlivo sledovať všetky nutričné hodnoty, nielen použité sladidlá. Žiadna skutočne diabetická potravina neexistuje.

Nevýhodou dia potraviny je, že väčšinou obsahuje väčší podiel tuku než bežné výrobky a navyše ani sladidlá v nej obsiahnuté nie sú zdraviu práve veľmi prospešné. Pri správne zostavenom jedálničku môže na druhú stranu diabetik jesť takmer všetko. Existuje veľké množstvo receptov, rešpektujúcich zdravotné nároky.

Jedálniček pre diabetikov môže podporiť liečbu diabetu. Mal by byť rozvrhnutý do šiestich jedál denne, aby sa predišlo výkyvom glykémie.

Dlhodobo zvýšená glykémia je rizikovým faktorom pre vznik aterosklerózy. Preto by sa zo stravy mali vyradiť, alebo aspoň obmedziť, živočíšne tuky a soľ. Naopak je vhodné zaradiť vlákninu, ryby a rastlinné oleje.

Získajte zdravý jedálny lístok na mieru ZADARMO

  • Zostavený od nutričnej poradkyne
  • Komplexný jedálny lístok pre vašu osobu
  • Recepty na 7 dní ZADARMO

Chcem jedálniček ZADARMO

Chcem jedálniček ZADARMO

3 203 785 doručených jedálnych lístkov, za dve minúty získate váš!

Tip: Viete, že najčastejšie chcú ľudia schudnúť 10 kg?