Anabolické okno

Anabolické čiže inzulínové okno nastáva takmer ihneď po cvičení. Organizmus sa v tejto dobe regeneruje, obnovuje svalové vlákna a svaly prijímajú živiny v maximálnej miere. V tejto dobe dochádza k ich rastu.

Doba trvania anabolického okna je ovplyvnená intenzitou a štruktúrou tréningu a dĺžkou cvičenia (nie vždy musí znamenať dlhšie cvičenie dlhšiu dobu trvania anabolického okna), výživovou skladbou pred a počas tréningu a individuálnou fyziológiou. Môže trvať až 90 minút.

V dobe trvania anabolického okna je organizmus schopný prijať až dvojnásobné množstvo živín bez toho, aby sa dostavili zažívacie ťažkosti. Pre kulturistov a všetkých, ktorí sa snažia nabrať svalovú hmotu, je toto obdobie po tréningu najdôležitejšou časťou dňa a snažia sa do tela dostať čo najviac živín dôležitých pre rast svalov.

Z toho dôvodu je vhodné nahradiť klasické jedlo tekutou výživou, ktorá je ľahko vstrebateľná a nezaťažuje tráviacu sústavu. Potrebné živiny sa tak dostanú k svalovým bunkám v priebehu niekoľkých minút.

Získajte zdravý jedálny lístok na mieru ZADARMO

  • Zostavený od nutričnej poradkyne
  • Komplexný jedálny lístok pre vašu osobu
  • Recepty na 7 dní ZADARMO

Chcem jedálniček ZADARMO

Chcem jedálniček ZADARMO

3 201 772 doručených jedálnych lístkov, za dve minúty získate váš!

Tip: Viete, že najčastejšie chcú ľudia schudnúť 10 kg?