Väčšia bezpečnosť a zjednodušenie platieb na internete – opakovaná platba

Prídete do obchodu, vyberiete si tovar, zaplatíte. V modernej dobe stále viac zákazníkov platí kartou. Zrejme aj vy. Vložíte kartu do terminálu, naťukáte PIN, potvrdíte. Hotovo. Rýchle, jednoduché, bezpečné.

Podobne to funguje aj na internete. Stále viac e-shopov prijíma on-line platby pomocou kariet. Obchodník má od vás peniaze rýchlo a bezpečne. Zo zakúpeného tovaru sa tak môžete radovať často už nasledujúci deň. Niekedy ešte v deň nákupu.

U on-line služieb, ako je napríklad Pestrý jedálniček, je to ešte rýchlejšie. Bonusové služby po úhrade kartou máte k dispozícii okamžite. Rýchlejšie to už nejde.

Bezpečná regulácia Českou národnou bankou a Ministerstvom financií ČR

Platobná transakcia prebieha cez platobnú bránu, je bezpečná. V Pestrom jedálničku spolupracujeme s platobnou bránou GoPay, ktorá je držiteľom licencie na prevádzkovanie „inštitúcie elektronických peňazí“. Jej činnosť podlieha regulácii zo strany Českej národnej banky aj Ministerstva financií ČR. Bezpečie vašich peňazí (a kariet) je pre nás na prvom mieste.


Platby kartou sú pohodlné. Ak nemusíte zadávať údaje stále znovu

Každý vie, že platby kartou sú pohodlné. Ale je otravné stále znovu zadávať dlhé číslo karty, vaše meno, adresu či ďalšie povinné údaje.

Zrejme to poznáte: Občas zadáte niektorú cifru z toho dlhého čísla karty chybne, skomolíte nejaký údaj. Niekedy vám počas platby vypadne internet. Platba kvôli tomu neprebehne, musíte celý proces opakovať znovu. Navyše je dobré sa uistiť, či vám banka peniaze, aj v prípade nedokončenej platby, z účtu nestrhla.

Je to otravné, zdržujúce, niekedy na platbu proste len zabudnete. Lenže kvôli tomu môžete prísť o dodávku služieb, a to je nepríjemné. Zvlášť u služieb, ktoré platíte opakovane každý mesiac – predplatné časopisov, zálohy na energie, pripojenie k internetu, káblovú televíziu, alebo aj bonusové služby pestrého jedálnička.


Prevádzkovatelia platobných brán vymysleli obdobu trvalého platobného príkazu.

Prevádzkovatelia platobných brán už pred pár rokmi vymysleli perfektnú vychytávku. Uľahčenie, ktoré zlepšuje život – automaticky opakovanú platbu.

Vďaka nej môžete kartou platiť opakovane, automaticky. Podobne ako keď vo svojej banke zadáte často používaný trvalý príkaz na úhradu – dnes úplne bežná vec.


Výhody opakovanej platby u Pestrého jedálnička

 • Pravidelná platba prebieha opakovane automaticky, vždy po 30 dňoch.
 • Vyhnete sa ručnému zadávaniu čísel z karty pred každým koncom predplateného obdobia.
 • Eliminujete vloženie chybných údajov, zabránite tak prípadným problémom.
 • Vaše peniaze a karta sú v bezpečí. Platobná brána pre komunikáciu s bankou využíva 3D-Secure – zabezpečenie, ktoré používajú aj kartové asociácie Visa či MasterCard. Prevádzkovatelia služieb, ani my v Pestrom jedálničku, údaje o vašej karte k dispozícii nemáme. Iba platobná brána, vy a vaša banka.
 • Zadávanie čísel a údajov z karty na cudzích počítačoch, treba v internetovej kaviarni na cestách, v práci, alebo na zapožičanom tablete, môže byť nebezpečné. Nikdy neviete, kto a ako s počítačom, z ktorého platbu zadávate, ďalej pracuje. S opakovanou platbou sa takýmto rizikám vyvarujete.
 • Ušetríte si starosti a čas. Platba prebehne, aj keď pri sebe nemáte zrovna kartu, napríklad na cestách, na dovolenke, v zahraničí. Máte tak bonusové služby Pestrého jedálnička stále k dispozícii.
 • Nasledujúcu opakovanú platbu môžete kedykoľvek zrušiť. Zrušenie je bezplatné.
 • Ušetríte. Využite opakovanú platbu a každých 30 dní ušetríte 2 €, čo je za rok viac ako 24 €. Takáto suma sa hodí na chutnú večeru.

Ako využiť opakovanú platbu kartou u Pestrého jedálnička

Pri prvej platbe vložíte platobné údaje úplne rovnako, ako u bežnej platby kartou. Iba necháte zaškrtnutú voľbu „Opakovaná platba“. Systém vás presmeruje na 3D-Secure zabezpečenú platobnú bránu.

Skontrolujete si sumu na úhradu, zároveň uvidíte informáciu o opakovanej platbe, napríklad „Každý 30. deň až do 10. 12. 2020“.


Vložíte platobné údaje, potvrdíte úhradu. Hotovo.

Zaskočilo vás tak dlhé trvanie opakovaných platieb – až do roku 2020? To je štandardné, rok sa vypĺňa automaticky. Opakovanú platbu môžete kedykoľvek jednoducho zrušiť. Prečítajte si, ako na to.

Ako u Pestrého jedálnička zrušiť opakovanú platbu kartou

Možno už vám vaša telesná hmotnosť vyhovuje a ďalej nepotrebujete chudnúť či priberať. Alebo idete na dlhšiu dovolenku, pričom bonusové služby Pestrého jedálnička teraz využívať nebudete. Nech je váš dôvod akýkoľvek, nasledujúcu opakovanú platbu kartou jednoducho zrušíte.

 1. Choďte na www.pestryjedalnicek.sk
 2. Prihláste sa.
 3. Hore vpravo v ponuke kliknite na šípku
 4. V menu vyberte "Moje objednávky"
 5. Vpravo kliknite tlačidlo "Chcem zrušiť pravidelnú platbu", následne na vás vyskočí potvrdzovacie okno, kde kliknete na tlačidlo "OK".
 6. A to je celé. Po dokončení predplateného obdobia už z vašej karty žiadna ďalšia opakovaná platba u Pestrého jedálnička neprebehne. Nabudúce už musíte údaje z karty zadať manuálne. Opakovaná platba sa ukončí automaticky aj vtedy, ak skončí platnosť vašej karty.
 7. Prajete si opakovanú platbu znovu aktivovať, užívať si výhod a ešte ušetriť? Pri ďalšej platbe si len vyberte možnosť Pravidelná platba.

Zaujíma vás čokoľvek k opakovanej platbe?

Pozrite sa, čo klientov ohľadom opakovaných platieb zaujíma. Možno nájdete odpoveď aj na vašu otázku.

Časté otázky a odpovede k opakovaným platbám

Sú opakované platby bezpečné?
Áno, dokonca bezpečnejšie ako manuálne zadávanie čísel a údajov z karty. Nikdy totiž neviete, „kto sa pozerá“. Pri opakovanej platbe sú údaje o vašej karte bezpečne uložené priamo na platobnej bráne a samozrejme aj u vašej banky. My k nim nemáme prístup. Všetko je zabezpečené ochranou 3D-Secure, ktorú využívajú aj kartové asociácie Visa a MasterCard.

Ako sa dozviem, že opakovaná platba v poriadku prebehla?
Každú opakovanú platbu vám potvrdíme e-mailom, do ktorého priložíme aj faktúru.

Čo sa stane, keď zruším opakovanú platbu?
Po skončení predplateného obdobia vám automaticky aktivujeme základnú bezplatnú verziu.

Príde mi nejaké potvrdenie o zrušení opakovanej platby?
Áno, dokonca bezpečnejšie ako manuálne zadávanie čísel a údajov z karty. Nikdy totiž neviete, „kto sa pozerá“. Pri opakovanej platbe sú údaje o vašej karte bezpečne uložené priamo na platobnej bráne a samozrejme aj u vašej banky. My k nim nemáme prístup. Všetko je zabezpečené ochranou 3D-Secure, ktorú využívajú aj kartové asociácie Visa a MasterCard.

Aké sú výhody opakovaných platieb?
Napríklad vyššia bezpečnosť platieb, rýchlosť, a tiež úspora peňazí. Prečítajte si, prosím, všetky výhody v časti Výhody opakovanej platby u Pestrého jedálnička.

Nevidím odpoveď na moju otázku týkajúcu sa opakovaných platieb, poradíte mi?
Napíšte nám, prosím, na sk@pestryjidelnicek.cz, alebo zavolajte na telefón +420 607 533 514. Vašu otázku zodpovieme.