Tipy na najlepšie domáce spaľovače tukov

Na úbytok váhy pri chudnutí majú vplyv rôzne potraviny. Najdôležitejšie je samozrejme to, aby bol výdaj energie väčší ako jej príjem, ale proces chudnutia môžeme taktiež výrazne podporiť takzvanými spaľovačmi. Tie podporujú uvoľňovanie mastných kyselín a naštartovanie procesu chudnutia.

Aký je princíp spaľovačov tukov

Potraviny vhodné pre spaľovanie tukov sú charakteristické svojím vysokým obsahom vitamínov a minerálnych látok. Podľa druhu majú buď priamy vplyv na využiteľnosť tukov v našom organizme a na zlepšenie ich spaľovania, alebo prinášajú stimulačný efekt.

Zrýchľujú metabolizmus a zvyšujú spotrebu energie. Môžu tiež pracovať na termogénnom princípe, kedy zvyšujú produkciu tepla a tým aj výdaj energie.

Najlepšie spaľovače tukov

Nie je nutné utrácať obrovské sumy za rôzne doplnky stravy, sľubujúce zrýchlenie metabolizmu a spaľovanie tukov. Doma, vo svojej kuchyni, má každý potraviny použiteľné ako prírodné spaľovače tukov. Pozrime sa bližšie na niektoré z nich.

Chilli

Vďaka kapsaicínu má konzumácia čili papričiek veľký vplyv na spaľovanie tukov. Táto látka, obsiahnutá v čili papričkách a spôsobujúca ich pálčivosť, znižuje potrebu príjmu energie a spolu s premenou tuku na energiu vysiela do mozgu signál, že telo je dostatočne nasýtené a nepotrebuje prijímať ďalšiu potravu.

Zázvor

Tento zvláštny, štipľavo chutnajúci a silne aromatický koreň pôsobí nielen proti nachladnutiu, ale zrýchľuje metabolizmus a podporuje činnosť tráviacej sústavy. Zázvor je jeden z najznámejších prírodných spaľovačov tukov. Najemno ho nakrájajte a pripravte si z neho napríklad čaj, pridajte do sušienok alebo k mäsu či zelenine.

Zelený čaj

Látky obsiahnuté v zelenom čaji znižujú chuť do jedla a obmedzujú proces trávenia v črevách, čo vedie k rýchlemu spaľovaniu tukov. Zelený čaj chráni pred obezitou a má veľký vplyv na prirodzené chudnutie. Jeden týždeň v mesiaci si môžete dopriať detoxikačnú kúru, pri ktorej sa konzumujú päťkrát denne ľahké diétne pokrmy, a pred jedlom sa vždy vypije šálka zeleného čaju.

Ananás

Ananás patrí medzi najznámejšie a najúčinnejšie spaľovače tukov a je súčasťou mnohých diét. Z ananásu sa tiež vyrábajú potravinové doplnky vhodné na užívanie pri odtučňovacích kúrach. Účinnou látkou obsiahnutou v ananáse je enzým bromelín a vláknina.

Škorica

Škorica je v kuchyni dobre známe a využívané korenie. Nielenže krásne vonia, ale má tiež schopnosť štiepiť tuk a cukor, rozprúdiť krv v žilách a stimulovať zažívanie. Potláča zlý cholesterol a zanecháva len ten dobrý. Stačí iba jeden gram tohto prírodného spaľovača denne, aby ste pocítili jeho blahodarné účinky.

Citrón

Citróny obsahujú vitamín C a pektínovú vlákninu. Vypite ráno nalačno pohár vody s citrónovou šťavou a práve pektín v nej obsiahnutý vám naštartuje metabolizmus, pomôže so spaľovaním tukov a posilní vašu imunitu.

Voda

Viete o tom, že spaľovanie tukov podporuje aj „obyčajná“ voda? Vyvoláva pocit sýtosti a stimuluje spotrebu energie. Pred každým jedlom vypite pohár vody, žalúdok sa zaplní a množstvo zjedeného jedla bude vďaka tomu menšie. Voda urýchľuje metabolizmus, podporuje hydratáciu organizmu a funkčnosť svalstva a pre chudnutie dôležité vylučovanie odpadových látok z tela.

Orechy

Výborným spaľovačom tukov sú tiež orechy. Majú obrovský obsah zdravých tukov, esenciálnych mastných kyselín a v tukoch rozpustných vitamínov, obsahujú vlákninu a bielkoviny. Dôležitou látkou v orechoch s pozitívnymi účinkami je horčík. Podieľa sa na zásobovaní buniek kyslíkom, a tým aj na spaľovaní tukov.

27.01.2016

Získajte zdravý jedálny lístok na mieru ZADARMO

  • Zostavený od nutričnej poradkyne
  • Komplexný jedálny lístok pre vašu osobu
  • Recepty na 7 dní ZADARMO

Chcem jedálniček ZADARMO

Komentáre k článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam ďalej?

Semienka: Superpotravina, s ktorou sa skvele chudne

13.03.2017

Nielenže sú najrôznejšie semienka skvelé pri chudnutí, svojím zložením sú vhodné aj do jedálnička pre športovcov alebo ľudí, ktorí chcú zlepšiť svoje zdravie. Ich prínos pre ľudský organizmus je tak veľký, že s nimi môžete dopĺňať najrôznejšie jedlá a maškrtiť je vo veľkom. Pokračovať v čítaní

 
Chcem jedálniček ZADARMO

3 201 823 doručených jedálnych lístkov, za dve minúty získate váš!

Tip: Viete, že najčastejšie chcú ľudia schudnúť 10 kg?